Categorieën: Nieuws

Volle vuilniszakken op World Cleanup Day in Stad: “Peuken liggen echt overal”

Op diverse plekken in het land werden zaterdag de handen uit de mouwen gestoken op World Cleanup Day. Vrijwilligers gingen de strijd aan met zwerfafval.

In Stad gingen onder andere achttien mensen van de werkgroep van de Partij voor de Dieren met grijper en vuilniszak aan de slag. Zij ruimden zwerfafval op bij het Stadsstrand, Ebbingekwartier en de Hortusbuurt. “Na ongeveer anderhalf uur zaten de meeste vuilniszakken allemaal vol”, vertelt fractievoorzitter Wesley Pechler van de politieke partij. Volgens Pechler werden er op de locaties vooral heel veel peuken aangetroffen. “Mensen, ruim alsjeblieft je troep op.”

De eerste landelijke World Cleanup Day werd in 2018 gehouden. Het initiatief is oorspronkelijk afkomstig uit Estland. Daar werd in het voorjaar van 2008 ‘Teeme ära 2008′ (Let’s do it 2008) gehouden. Aan die grootscheepse opruimactie deden meer dan 50.000 Esten mee. Daarna is het initiatief uitgegroeid tot een actie die overal op de wereld navolging kreeg.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

36 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden