Foto: Digna ten Napel Fotografie
Het UMCG heeft maandag haar nieuwe spoedeisende hulp, SEH, geopend. In de nieuwe ruimte kunnen patiënten beter behandeld worden en kunnen medewerkers makkelijker hun werkzaamheden verrichten.
De nieuwe SEH bestaat uit behandelkamers en traumakamers. De afdeling is 24 uur per dag geopend en er komen patiënten binnen met acute en levensbedreigende aandoeningen. Ook worden er patiënten behandeld met complexe zorgvragen. De nieuwe afdeling is in vergelijking met de oude SEH groter en ruimer. Ook hebben patiënten meer privacy. Daarnaast zijn er diverse technische snufjes en moderne technieken ingebouwd om het de patiënt comfortabeler te maken.
Eén van de grootste veranderingen is het systeem Tempus. Als er voorheen bloed werd afgenomen, dat voor onderzoek naar het laboratorium moest, gebeurde dit via de buizenpost. Met Tempus kan het bloed sneller, en zonder veel handelingen, naar het laboratorium worden gebracht. Daarnaast beschikken alle ruimtes over dezelfde materialen, waardoor verpleegkundigen niet voor materialen hoeven te lopen van de ene naar de andere ruimte.
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…