Categorieën: Nieuws

Jongerenorganisaties doen vrijdag ‘Ter Apel Quiz’ op Grote Markt

Jongeren van ROOD, DWARS en JS zijn vrijdag tussen 12 en 15 uur de Grote Markt opgegaan, om aandacht te vragen voor de situatie van de vluchtelingen in het AZC Ter Apel.

Ze doen dat door middel van een quiz. Ze laten voorbijgangers telkens twee foto’s zien. Die moeten vervolgens kiezen welke foto genomen is in het vluchtelingenkamp op het eiland Moria, en welke in AZC Ter Apel. Op die manier proberen de jongeren te illustreren hoe slecht de omstandigheden zijn voor de vluchtelingen in Ter Apel.

Volgens de organisatie speelt zich daar een humanitaire ramp af. Vluchtelingen slapen er in de kou, er zijn veel ziektes en onlangs is daar een baby overleden. De crisis is volgens de jongeren een gevolg van falend beleid door de overheid.

De actie van vrijdag dient als voorbereiding op het Kamp voor de Rechten van de Vluchteling op donderdag 8 september op de Grote Markt. Dan willen ROOD, DWARS en JS daar met zoveel mogelijk Groningse jongeren een kamp bouwen, met tentjes en slaapzakken. Dat om te laten zien dat veel mensen zich wél druk maken over mensenrechten.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden