Categorieën: Nieuws

Gemeente ontvangt vier miljoen euro voor schoolgaande kinderen

De gemeente heeft van het Rijk vier miljoen euro gekregen om de leer- en ontwikkelingsachterstanden van schoolgaande kinderen weg te werken die ontstonden tijdens corona.

Het geld is afkomstig van het Nationaal Programma Onderwijs (NPO). De gemeente heeft een plan gemaakt voor de besteding van het geld. Er is gekozen voor verdere uitbreiding van het al bestaande pakket aan maatregelen. Die sluiten aan bij de behoeften van kinderen en jongeren, en bij de activiteiten die de scholen zelf al nemen.

Een voorbeeld van de maatregelen zijn de zomeractiviteiten. Die zijn sinds twee jaar steeds vaker georganiseerd, en worden nu verder uitgebreid. Zo worden ook tijdens andere vakantie activiteiten aangeboden, zoals speelfestivals, timmerdorpen en sport en spel.

Ook komen er meer bewegende taal- en rekenlessen, als oppepper tijdens de schooldag. Een reguliere les wordt dan vervangen door een actieve les waarbij kinderen al bewegend antwoord geven. Verder kunnen leerlingen weerbaarheidstraining krijgen, zoals ‘bounce’. Dat bevordert hun veerkracht en bovendien worden hun ouders er bij betrokken.

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

59 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 uur geleden