Categorieën: Nieuws

Frans le Roux ontwerpt unieke Bommen Berend-puzzel: “Tweeduizend exemplaren”

Illustrator Frans le Roux heeft vanwege het 350-jarig jubileum van Groningens Ontzet een Bommen Berend-puzzel gemaakt. De puzzel is in beperkte oplage geproduceerd.

Le Roux is aan de slag gegaan nadat de Lionsclub Groningen Groote Griet met het verzoek kwam. De puzzel laat verschillende historische taferelen zien, waaronder de beschietingen op Stad met kanonskogels. Ook zijn de loopgraven en studenten en Stadjers te zien die de stad bewaakten en verdedigden. Om de illustratie zo echt mogelijk te maken nam Le Roux contact op met de Groninger Archieven: “Voor inhoudelijk onderzoek kwam Le Roux bij ons langs. Heel mooi dat zulke mooie projecten bij ons starten.”

Humanitas Groningen
De puzzel bestaat uit duizend stukjes en wordt geleverd rond 28 augustus. Op deze website kun je de puzzel alvast bestellen. Op de pagina staat tevens te lezen dat de puzzel twintig euro kost en dat de opbrengst, na aftrek van de kosten, volledig zal worden uitgekeerd aan Humanitas Groningen Stad. Humanitas zal het geld gebruiken voor de Kindervakantieweken. Deze weken zijn bedoeld voor kinderen die normaliter door omstandigheden niet op vakantie kunnen, maar nu er toch een weekje tussenuit kunnen.

Broerstraat
Vorig jaar maakte Le Roux ook een puzzel met Groningen als thema. Dit was in het kader van de serie ‘Cities of World’. Op deze puzzel is een volle Broerstraat te zien waar op dat moment een optocht langs het Academiegebouw trekt. De puzzel was binnen een aantal dagen volledig uitverkocht.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

1 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

2 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

5 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

6 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden