Categorieën: Nieuws

Second opinion door bouwkundige voor De Halm in Hoogkerk

Een bouwkundige met expertise op gebied van erfgoed gaat een second opinion uitvoeren over de staat van De Halm in Hoogkerk. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van diverse fracties.

De fracties maken zich zorgen over het behoud van industrieel erfgoed in algemene zin, en De Halm in het bijzonder. De gemeente geeft aan dat De Halm een functionerend bedrijf is en blijft. Verplaatsing van het bedrijf of herbestemming van het terrein is dan ook niet aan de orde. Zolang Solidus papierfabriek nog in werking is, is het terrein niet te betreden of te gebruiken door derden.

De fracties van de PvdA, ChristenUnie, Partij voor de Dieren, GroenLinks, D66 en de SP vroegen het gemeentebestuur eind maart om nogmaals bij de provincie aan de bel te trekken om het gebouw, een voormalige strokartonfabriek, voor de sloophamer te behoeden. De staat van het gebouw zou volgens het college te slecht zijn om het te redden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

20 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

39 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden