Foto: Kentalis Tine Marcusschool
De leerlingen van groep 5 van de Tine Marcusschool in Beijum zijn de hondenpoep op de speelplek bij hun school aan de Jaltadaheerd helemaal zat. Kinderburgemeester Samuel komt nu in actie.
De leerlingen schreven samen met juf Johanna een brief aan de burgemeester, waarin ze hun beklag deden over de hondenpoep en andere rommel op de speelplek. Het gebiedsteam Oost pakte, namens de burgemeester, de brief op en ging in gesprek met de leerlingen. Samen kwamen ze tot een aanvalsplan: een prullenbak en een verkeersbord.
Het gaat om een rode adoptieprullenbak die de school zelf leegmaakt, en een verkeersbord met daarom een tekening die gemaakt is door de kinderen. Kinderburgemeester Samuel onthult deze vrijdag het bord, samen met de leerlingen van groep 5. Ze hopen met hun actie bewustzijn bij hondenbezitters te creëren. Het bord krijgt een plek op de speelplek bij het Kettingpad tegenover Het Trefpunt.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…