Categorieën: Nieuws

Wethouder haalt CV-ketel uit vierde Making City-demohuis in Paddepoel

Sinds maandagmiddag staan er vier gezinswoningen in Paddepoel die volledig onafhankelijk zijn van aardgas. Philip Broeksma (wethouder energietransitie) haalde persoonlijk de CV-ketel weg uit één van de huizen.

Het ‘demohuis’ voor het MAKING CITY-project (met als doel om wijken meer stroom te laten opwekken dan ze verbruiken) waar de CV-ketel verdween, is één van de twee demohuizen in de Grote Beerstraat. De twee huizen staan schuin tegenover elkaar. Omwonenden konden een rondleiding krijgen in de beide woningen en zichzelf direct aanmelden voor een energie bespaaradvies in hun eigen woning. De komende jaren van het project staan in het teken van het delen van de opgedane ervaringen en de evaluatie van gemeten data.

Volgens de bewoners Erwin en Yvonne konden ze de CV-ketel goed missen, omdat het huis uit 2006 al zonnepanelen, een zonneboiler en vloerverwarming had. Nu er ook een volledig elektrische warmtepomp is geplaatst, kon de CV-ketel verdwijnen.

In de tweede woning, een voormalige huurwoning uit 1966, was dat iets lastiger. Extra isolatie en de aanleg van vloerverwarming, een warmtepomp en pvt-panelen waren nodig om afstand te doen van de CV-ketel: “Fijn om te laten zien dat ook dit soort oudere huizen mee kunnen doen aan de energietransitie”, aldus bewoners Jannes.

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

45 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden