Categorieën: Nieuws

Stichting achter strijdt tegen waardedaling door bevingen wil stoppen met procederen

De Stichting Waardevermindering door Aardbevingen Groningen (WAG) overweegt de juridische procedure tegen NAM te beëindigen. Dat meldt RTV Noord maandagochtend, op basis van een uitnodiging voor de jaarvergadering van de stichting. De Stichting acht het doorgaan met procederen nu te onzeker qua opbrengst, ten opzichte van een aanvraag bij het IMG.

De beslissing om te stoppen met de procedure, die de WAG haar leden nu wil voorleggen, volgt op een oproep die de stichting een jaar geleden deed. Toen stelde de voorzitter van de stichting al dat een gang naar de rechter niet per se zouden zorgen voor hogere bedragen voor de claimers. Als de rechter een bepaald bedrag toewijst was de NAM moet betalen, mogen de claimers niet alsnog naar het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) stappen voor een hoger bedrag.

Daardoor loopt ook het aantal mensen wat meedoet aan de massaclaim terug, omdat ze aanvraag hebben ingediend bij het IMG. Volgens RTV Noord zijn er nu nog 1.350 leden bij WAG, twee jaar terug waren dat er nog 4.750.

Het bestuur van de WAG stelt niet op de zaken vooruit te willen lopen en de situatie eerst met de leden te willen bespreken. Maar volgens de stichting zijn er wel nieuwe feiten opgedoken sinds 2018, die volgens het WAG-bestuur een nieuw licht werpen op de zaak.

Tom Veenstra

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

16 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden