Categorieën: Nieuws

Piloten in spé van KLM in Eelde maken eerste lesvlucht met elektrisch toestel

De KLM Flight Academy is maandag begonnen met een proef met elektrische lesvluchten. De piloten in spé, die normaal oefenen vanaf Groningen Airport Eelde, maakten de vlucht bij de E-flight Academy in Teuge.

De proef dient als eerste stap in het vliegen met de Pipistrel Velis Electro, een elektrisch aangedreven vliegtuig. Zo doet een groep studenten alvast ervaring op. Voor hen zal één les motorvliegen vanaf Eelde vervangen worden voor twee elektrische lesvluchten bij de E-flight Academy op luchthaven Teuge.

De extra vluchten zijn bedoeld om te bekijken wat de ervaringen zijn met elektrische vliegen. “De elektrische lestoestellen die E-flight academy gebruikt hebben een beperkt vliegbereik, waardoor ze niet geschikt zijn voor grote delen van onze beroepsopleiding”, vertelt Mark Gerritsen, Hoofd Trainingen bij de KLM Flight Academy. “Maar een begin kunnen we er wel mee maken en dat doen we vanaf vandaag.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

41 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

50 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden