Categorieën: Nieuws

Einde 1G-beleid: “Nu kan het dak er helemaal af”

Het is niet meer nodig om een coronatest te doen om toegang te krijgen tot evenementen met meer dan 500 bezoekers. De 1G-maatregel verdwijnt woensdag.

Hier hebben ze bij de Oosterpoort halsreikend naar uitgekeken. “Het dak kon er al af, maar nu zonder te testen kan het dak er helemaal af,” zegt Renate Meijering van SPOT Groningen.

“Het was soms best wel een gedoe,” voegt ze toe. Maar de opluchting is groot. “Dit is echt een feestje!”

Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers kondigde vorige week dinsdag aan dat de laatste coronamaatregelen per 23 maart zouden komen te vervallen. Hieronder valt ook de 1G-maatregel.

Op dit moment geldt enkel nog verplichte thuisisolatie na een positieve test. De overige maatregelen gelden enkel nog als advies.

De Oosterpoort heeft direct een vol programma. “We hebben het drukker dan normaal,” zegt Meijering. “Veel dingen zijn uitgesteld, maar artiesten hebben ook aan nieuw materiaal gewerkt. Iedereen wil weer graag voor publiek spelen.”

Martijn Zeller

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden