Categorieën: Nieuws

Alfa-college en iederz werken samen aan ontwikkeling van vakmensen

Het Alfa-college en iederz hebben donderdag een convenant ondertekend met als doel: laaggeletterdheid aanpakken, medewerkers bij- en omscholen, praktijkleren en stageplaatsen aanbieden.

Het hoofddoel is om medewerkers van iederz en deelnemers van een ontwikkeltraject uit de gemeente Groningen meer kans op een baan bieden. “Sommige mensen hebben even een extra steuntje in de rug nodig,” zegt regiodirecteur Marion Arends van het Alfa-college. “Als onderwijsinstelling helpen we hier graag bij door de medewerkers van iederz én deelnemers van een ontwikkeltraject maatwerkopleidingen en cursussen aan te bieden.”

Iederz verandert haar organisatiestructuur van alleen beschutte werkplekken naar een werkleerorganisatie die is gericht op werken én ontwikkeling. Om dat te realiseren zijn onder andere de krachten gebundeld met het Alfa-college. Dit ROC heeft expertise op het gebied van scholing. iederz heeft de ingang naar deze doelgroep, en praktijkruimtes om in te leren.

Door het convenant worden mbo-studenten opgeleid tot goede vakmensen. Ze krijgen bijvoorbeeld een stage op een houtwerkplaats. Ook wordt Praktijkleren aangeboden, waarbij het Alfa-college mbo-certificaten en verklaringen verstrekt. “Onze gezamenlijke doelstelling is ook om onze medewerkers zelfredzamer te maken door het niveau op het gebied van taal, rekenen en digitale vaardigheden te verhogen”, zegt Mark Nieuwenhuis, accountmanager bij iederz.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

17 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

20 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

1 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden