Categorieën: Nieuws

Steeds meer Groningse meisjes doen eindexamen in technische vakken

In de provincie en gemeente Groningen doen steeds meer meisjes eindexamen in een bètaprofiel. Dat blijkt uit onderzoek van online opleidingsinstituut Laudus op basis van data van DUO.

Vorig jaar had 31,8 procent van de vrouwelijke eindexamenkandidaten in onze provincie een technisch vakkenpakket met natuurkunde, scheikunde of techniek. In de gemeente Groningen gaat het zelfs om 37,4 procent. Dit is een flinke toename ten opzichte van vijf jaar eerder. Ook bij de jongens nam de interesse in technische vakken toe, maar wel minder sterk.

Dat meer dan één op de drie Groningse meisjes een bètaprofiel kiest, is aanzienlijk hoger dan het landelijk gemiddelde van 27,4 procent. De toename is een positieve ontwikkeling, omdat er een tekort is aan mensen met technische vaardigheden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

44 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

1 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden