Categorieën: Nieuws

Rijkswaterstaat preventief de weg op met strooiwagens om gladheid te voorkomen

Strooiwagens van Rijkswaterstaat gaan maandagavond in vrijwel heel Nederland (alle provincies, behalve Zeeland) de weg op om gladheid te voorkomen. 

Omdat het in de nacht van maandag op dinsdag ‘echt wel koud’ wordt (dat zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat tegen RTL Nieuws) en mistig kan zijn, is de kans groot dat vocht uit de lucht opvriest. Met name bruggen en viaducten zijn het doel van de strooiwagens, die door wind en het gebruik van staal kouder kunnen worden dan andere weggedeeltes.

Ook in de nacht van dinsdag op woensdag wordt het koud en mistig. De kans is dus groot dat ook dan de strooiwagens de weg weer opgaan.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

12 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden