Categorieën: Nieuws

Vanaf eind november mogelijk laagvliegende Hercules-vliegtuigen boven Groningen

Vanaf 29 november tot en met 17 december gaan de Koninklijke Luchtmacht en de Bijzondere Bijstandseenheden van de Koninklijke Marine een grootschalige oefening houden boven een groot deel van Nederland. Ook een deel van de gemeente Groningen valt binnen het grootschalige laagvlieggebied voor de oefening.

Het 336 squadron van de Koninklijke Luchtmacht gaat de vluchten uitvoeren,  bedoeld voor de ‘Tech Bull’-oefening. Tijdens deze oefening vliegen C130-vliegtuigen meermaals laag boven de grond. Defensie kiest voor de oefening voor een groot laagvlieggebied, waarmee het de geluidsoverlast probeert te beperken.

Ook een deel van van Groningen valt binnen dit laagvlieggebied, zoals is te zien aan het rode gebied op de onderstaande kaart:

Afbeelding via Defensie

De vluchten vinden plaats op werkdagen tussen 29 november en 17 december. Er zal voornamelijk in de avonduren worden gevlogen, tussen 17.00 en 23.00 uur.

De C130 Hercules is een viermotorig vliegtuig, wat Defensie gebruikt voor het vervoer van manschappen en materieel. Het toestel is gespecialiseerd in opstijgen en landen op oneffen ondergronden, waardoor het ook buiten gebaande vliegvelden kan opereren. De oefening, genaamd ‘Tech Bull’ , is bedoeld als oefening voor de defensiemissie in Mali.

 

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 minuten geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

27 minuten geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

1 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

1 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

2 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

3 uur geleden