Categorieën: Nieuws

Groningers geven hun leven gemiddeld een 7,8, maar resultaten variëren sterk tussen groepen en regio’s

Een steekproef onder 3.400 Groningers laat zien dat ze hun leven gemiddeld een 7,8 geven. Dat stelt het Sociaal Planbureau Groningen in een onderzoek naar het persoonlijk welzijn van inwoners van de provincie Groningen. De resultaten van dit onderzoek zijn donderdagmiddag naar buiten gebracht.

Volgens de onderzoekers zijn een goed inkomen, onderwijs, een hoge woontevredenheid en een goede gezondheid de belangrijkste bouwstenen voor een hoog persoonlijk welzijn. Zo blijkt uit het onderzoek dat iedere verbetering in de gezondheid die inwoners van Groningen ervaren, de kans vergroot op een gelukkiger en tevredener leven. Toch blijkt uit het onderzoek dat inkomen en onderwijs wel cruciaal zijn voor vele van deze zaken.

De onderzoekers merken wel grote verschillen op tussen groepen en individuen. Zo scoren inwoners van Eemsdelta en gemeenten in Oost-Groningen minder goed op hun ervaren gezondheid, veiligheid, leefbaarheid en tevredenheid met werkgelegenheid. “Jongvolwassenen, mensen met lage inkomens, een laag opleidingsniveau en/of met een slechtere gezondheid zijn daarbij extra kwetsbare groepen”, zo stelt onderzoeker Heike Delfmann.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

46 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden