Categorieën: Nieuws

Groningen wint ruim van Leeuwarden in tegelwip-derby, maar staat niet in top-20 van Nederland

In de lokale derby bij het NK Tegelwippen van dit jaar heeft Groningen ruimschoots gewonnen van Leeuwarden. Eind september was de laatste dag van het NK, waarbij gemeentes tegen elkaar strijden om zoveel mogelijk stoeptegels te vervangen door groen en dinsdag werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars.

In totaal werden in de gemeente Groningen 48.300 vervangen tegels gemeld, in tegenstelling tot de 15.975 tegels die in Leeuwarden vervangen werden door groen. Ook het aantal ’tegels per inwoner’ lag in Groningen een stuk hoger dan in Leeuwarden (207 in Groningen, 128 in Leeuwarden). De gemeente won daarmee een roze schep.

“Ik ben enorm trots”, zegt wethouder Glimina Chakor op Twitter over de wedstrijd. “Iedereen bedankt die heeft meegedaan. We hebben gewonnen, maar gaan gewoon door met het vergroenen van onze gemeente.”

Landelijk staat de gemeente Groningen echter niet in de top 20, want de gemeente blijft op plek 21 steken. Ruchphen won de ‘gouden tegel’. De gemeente won met een ‘TPI’ van 989. In de gemeente Den Haag werd het absolute hoogste aantal tegels ‘gewipt’, 201.334 in totaal.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

4 minuten geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden