Categorieën: Nieuws

Vier nieuwe theatermakers naar Station Noord

Vier nieuwe theatermakers treden toe tot Station Noord, het samenwerkingsverband van de grote podiumkunstorganisaties uit de drie noordelijke provincies.

Het gaat om Philipp Cahrpit, JÓRMA, Joost Oomen en Chantalla Pleiter. Zij krijgen de komende jaren de mogelijkheid zich te ontwikkelen, met ondersteuning van Station Noord. Station Noord helpt nieuwe theatermakers hun talenten te ontwikkelen en hun carrière op gang te brengen Tegelijk met de entree van de vier nieuwe talentvolle makers stromen ook enkele van hen uit. Zij kunnen zich zonder het netwerk verder ontwikkelen.

Philipp Cahrpit maakt beeldende, poëtische voorstellingen met beweging, geluid en muziek. Jórma is het artpop alter-ego van muziekmaker Jonathan Bonny. Joost Oomen is dichter, schrijver, drummer en theatermaker. Chantalla Pleiter is kunstenaar en theatermaker.

Op dit moment doorlopen twaalf theatermakers een ontwikkeltraject binnen Station Noord. Ze werken samen met een hoofdpartner en trajectpartners om zich op artistiek, zakelijk en persoonlijk vlak te ontwikkelen. Een traject binnen Station Noord duurt doorgaans drie jaar. Ieder jaar stroomt een aantal nieuwe makers in. Theatermakers die daaraan toe zijn gaan zelfstandig verder of blijven samenwerken met Grand Theatre.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden