Categorieën: Nieuws

Mogelijk aanstaande maandag al besluit over eendaagse festivals na 14 augustus

Het demissionaire kabinet neemt mogelijk aanstaande maandag al een besluit over het houden van eendaagse festivals in de periode na 14 augustus.

In eerste instantie zou een besluit op 13 augustus worden genomen. Evenementenorganisator ID&T had eerder deze week, samen met ruim veertig andere partijen, een kort geding aangespannen tegen de overheid omdat men 13 augustus veel te laat vindt. Omdat het kabinet nu aanstaande maandag al met een besluit lijkt te komen, is het kort geding aangehouden. Dat het kabinet maandag met duidelijkheid komt, blijkt uit een bericht dat het Outbreak Management Team, het OMT, om advies is gevraagd of, en zo ja hoe, eendaagse festivals veilig kunnen worden gehouden.

“We zijn blij dat we samen met de Alliantie van Evenementenbouwers het kabinet hebben kunnen overtuigen van de noodzakelijkheid van snelle besluitvorming voor onze branche”, laat ID&T in een verklaring weten. “Wij gaan ervan uit dat het besluit maandag positief zal uitpakken en er vanaf 14 augustus weer evenementen kunnen plaatsvinden, vanzelfsprekend op een veilige en verantwoorde manier.” Als evenementen zonder overnachting toch na 14 augustus verboden blijven dan wordt het kort geding alsnog doorgezet.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden