In de tweede helft van mei zijn archeologiestudenten coronaproof verder gegaan met opgravingen bij het voormalige Groningse klooster Yesse. Er kwam een munt tevoorschijn die vroeger goed was voor een kan wijn.
Dingen die de afgelopen dagen bij het tussen Haren en Groningen gelegen Essen uit de grond zijn gehaald: een vensterbank, een riemhanger, een botje van een mogelijk opgegeten zwaan en een bijzondere munt, waarmee gemeenteraadsleden ooit een kan wijn konden ophalen na het bijwonen van een raadsvergadering (zie Facebookberichten hieronder).
De overvloedige regenval heeft de archeologen parten gespeeld. ‘De sleuven met keileem veranderen in zwembaden, looppaden in archeologische mud runs, het dekzeil boven de vondsten moest vele spoedreparaties ondergaan’. Een kloostermop is met haringen teruggeplaatst om op de juiste plek op de foto te komen.
Coronaproof
Riemhanger
Vensterbank
Regen
Kloostermop
Botje
Raadsteken
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…