Categorieën: Nieuws

Martini Ziekenhuis vaccineert duizend mensen in vier dagen

Het Martini Ziekenhuis is donderdag begonnen met het vaccineren van patiënten met een zwak afweersysteem tegen het coronavirus. Volgens het ziekenhuis wordt het hele weekend doorgewerkt om bijna 1000 van deze patiënten te voorzien van een eerste coronavaccin.

Donderdag zijn als eerste nierpatiënten aan de beurt die in aanmerking komen voor het coronavaccin. De rest volgt vrijdag. In de komende dagen zullen ook patiënten die een orgaantransplantatie hebben gehad, een ernstige aangeboren afweerstoornis hebben of bepaalde bloedkankers een inenting krijgen.

Alle patiënten die binnen de risicogroep vallen en de afgelopen 18 maanden een poliklinisch consult bij hun medisch specialist hebben gehad, zijn uitgenodigd voor een vaccinatie.

Meerdere vergaderruimtes in het ziekenhuis zijn hiervoor omgebouwd tot priklocatie. Volgens het ziekenhuis wordt er het hele weekend doorgewerkt, om zo de bijna 1000 patiënten die binnen de doelgroep vallen te voorzien van een eerste coronavaccin. De tweede ronde is begin mei.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

17 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden