Categorieën: Nieuws

‘Universiteit moet werk maken van mentale gezondheid studenten’

De studieverenigingen van de RUG pleiten voor verdere opening van gebouwen van de Rijksuniversiteit en betere ondersteuning van studenten.

Volgens de studieverenigingen heeft het welzijn van studenten een kritiek punt bereikt, door de gevolgen van de lockdown-maatregelen. Via een petitie met concrete voorstellen aan het bestuur van de RUG proberen de verenigingen een oplossing te bieden. Ze worden ondersteund door de GSb en alle studentenpartijen van de universiteitsraad.

Uit allerlei signalen blijkt dat jongeren het zwaar te verduren hebben. Zo geeft één op de drie jongeren zijn of haar leven een onvoldoende. Meer dan de helft van de jongeren zegt last te hebben van symptomen van depressie of andere mentale problemen.

De studieverenigingen, verenigd in de FAA, willen dat er meer studieplekken, meer ruimte voor een veilige samenkomst, en uitbreiding van de proef met de snelteststraat van de RUG en Hanze. Ze roepen de RUG op, creatieve oplossingen te gebruiken.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

14 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden