Categorieën: Nieuws

Avondklok zeker nog een week van kracht

Het gerechtshof doet over een week uitspraak in het hoger beroep wat de staat aantekende omtrent de beslissing van de rechtbank in Den Haag over de avondklok. Dat betekent dat de maatregel in ieder geval nog een week van kracht is.

Naar alle waarschijnlijkheid geldt de maatregel, die het Kabinet instelde als maatregel om het coronavirus in te dammen, nog langer. Donderdag nam de Tweede Kamer een spoedwet aan die de avondklok mogelijk maakt. Vrijdag buigt de Eerste Kamer zich over de wet.

Het hoger beroep werd aangetekend door de Nederlandse Staat tegen een beslissing van de rechtbank in Den Haag. Deze bepaalde dinsdag dat de avondklok niet mocht worden ingevoerd via de wet die daar tot nu toe voor gebruikt werd. De Stichting Viruswaarheid kaartte dit kort geding aan bij de rechtbank.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden