Categorieën: Nieuws

Ook inwoners Ten Post en omliggende dorpen niet blij met zonneparkplannen gemeente

Na verschillende bewoners- en landschapsverenigingen uit de voormalige gemeente Haren heeft ook een groep van zo’n 170 inwoners van Ten Post zich tegen de gemeentelijke plannen voor de aanleg van zonneparken gekeerd. Dat laat de Noorderkrant vrijdagochtend weten.

Onder leiding van de plaatselijke historische vereniging schrijven de bewoners ‘verrast en geschokt’ te zijn over de plannen. Het gebied rond de dorpen Lellens, Kröddeburen, Ten Post, Wittewierum en Winneweer is volgens de gemeentelijke plannen voor de helft geschikt voor de aanleg van zonneparken.

De zonneparken zullen, zo stellen de bewoners, het zo kenmerkende landschap in de omgeving verpesten. Iets wat, zo stellen de bewoners, juist de reden was voor veel bewoners om zich in het gebied te vestigen.

Alleen zonnepark voor Ten Post, niet voor ‘derden’

De bezorgde bewoners zijn niet faliekant tegen zonne-energie. Een zonnepark op de oude gaswinningslocatie in Ten Post kan sowieso de goedkeuring van de bewoners wegdragen, evenals zonnepanelen op daken. Daarmee kan  Ten Post in haar eigen energiebehoefte voorzien.

Maar energievoorziening van ‘derden’, zoals dat bij de gaswinning het geval was, zien de inwoners niet zitten. De bewoners schrijven dat het meest door de gaswinning getroffen gebied van de gemeente Groningen niet nog een keer de dupe mag worden van energiewinning.

Langere inspraaktermijn na ophef in Haren

De Gemeente werd onlangs verrast door het verzet tegen mogelijke zonnepark in Haren. Het verlengde daarom de termijn waarbinnen Groningers kunnen inspreken over de aanleg van zonneparken in de stad. De stad wil uiteindelijk 810 megawatt opwekken met zonnepanelen. 500 megawatt moet gerealiseerd worden in grote en kleinere zonneparken op de grond.

 

 

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

16 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden