Categorieën: Nieuws

RUG wil sneltesten uitvoeren in tent voor Aletta Jabobshal op Zernike Campus

De Rijksuniversiteit wil een pilot opzetten om op de Zernike Campus zelfstandig corona-sneltesten uit te voeren bij studenten en personeelsleden. Dat liet rector magnificus Cisca Wijmenga donderdag weten aan de univcrsiteitsraad, zo meldt de UKrant.

Een tent voor de Aletta Jacobshal of het uitdelen van testen aan studenten zijn opties, zo stelt Wijmenga. De directie van de RUG is met het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in overleg over een dergelijke testlocatie.

De RUG wil er met een eigen teststraat voor zorgen dat ook haar eigen onderwijspersoneel voorrang kan krijgen bij een coronatest, zoals deze nu al bestaat voor onderwijspersoneel op het basis- en het middelbaar onderwijs.

Of de testlocatie er komt, is nog maar de vraag. Volgens Wijmenga is de GGD erg star in haar medewerking. Ook is er nog te weinig vertrouwen bij de directie van de RUG in de snelheid van de testen in de XL-teststraat in MartiniPlaza. Een corona-sneltest zou binnen 15 minuten uitslag geven, maar het verstrekken van de uitslag aan de geteste duurt bij de XL-locatie  soms nog wel een uur tot anderhalf uur. Te lang om, voorafgaand aan bijvoorbeeld een tentamen, snel te kunnen beoordelen of de deelnemers besmet zijn of niet.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

11 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

20 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden