Categorieën: Nieuws

Politieke partijen krijgen klappen na deelname aan gemeentebestuur

Politieke partijen die wethouders leveren aan een gemeentebestuur verliezen gemiddeld vijf procent van hun raadszetels wanneer er opnieuw verkiezingen zijn. Dat blijkt uit onderzoek van het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (COELO) van de Rijksuniversiteit.

“Een partij die in een coalitie stapt, zal compromissen moeten sluiten. Kiezers lijken daar vaak negatief op te reageren”, concluderen de hoogleraren Maarten Allers, Joes de Natris en Harm Rienks.

De SP krijgt altijd de hardste klappen na deelname aan het college van B&W gevolgd door de lokale partijen, GroenLinks en D66. Het CDA en de VVD lijden een beperkt verlies.

Voor de PvdA maakt het weinig uit terwijl de ChristenUnie en de SGP juist profiteren van deelname aan een college van B&W.

Het COELO onderzocht verkiezingsuitslagen in de periode 1990-2018.

Andor Heij

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

18 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

21 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

1 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden