Categorieën: Nieuws

Herinrichting plein der Aa-Kerk bijna klaar

De herinrichting van het pleintje voor de Der Aa Kerk is zo goed als klaar. Donderdag zijn de hekken weggehaald.

Er staan onder meer drie grote plantenbakken die ook geschikt zijn om op te zitten omdat de randen breed zijn. Er zijn bloembollen geplant zodat het vanaf het voorjaar fleuriger wordt. Er komen nog planten en gras.

De half verharde paden geven ook de contouren van de kerk in de 15e eeuw aan. Die was toen groter. Na het instorten van de toren in 1710 werd een nieuwe gebouwd waardoor de Der Aa-Kerk kleiner werd.

Voor de herinrichting werden drie bomen gekapt. Daar was veel protest tegen, maar als compensatie zijn er in de buurt zes nieuwe grote bomen geplant.

Andor Heij

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

35 minuten geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

53 minuten geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

1 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

2 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden