Categorieën: Nieuws

“Zaterdag wordt een grijze dag, maar op zondag wat zon”

Het weekend gaat twee gezichten krijgen. Zaterdag zal grijs verlopen waarbij regen niet uit te sluiten is, op zondag is er wat ruimte voor de zon. Dat is de voorspelling van OOG-weerman Johan Kamphuis.

“Donderdagochtend is er een toenemende kans op een paar buien met een kleine kans op hagel”, vertelt Kamphuis. “In de middag wordt het droger en laat de zon zich zo nu en dan even zien. Bij een vrij krachtige noordwestenwind, windkracht 5, wordt het ongeveer 9 graden. In de nacht naar vrijdag wordt het rustig en is het helder. De minimumtemperatuur komt uit op zo’n 3 graden waarbij er kans is op een graad grondvorst.”

“Vrijdag is het wisselend bewolkt met vooral in de ochtend kans op een buitje. Bij een matige westenwind, windkracht 3 tot 4, wordt het dan 8 graden. Het weekend verloopt op zaterdag grijs waarbij er een drup regen kan vallen. Zondag schijnt de zon af en toe toe en blijft het droog. Op beide dagen wordt het 10 of 11 graden.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

22 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden