Categorieën: Nieuws

Lijst Calimero wil stop op papierverspilling magazine voor alumni

De Rijksuniversiteit Groningen moet stoppen met het drukken van het alumnimagazine “Broerstraat 5”. Dat stelt de studentenpartij Lijst Calimero. Alumni zijn oud-studenten.

Bij elke editie krijgen veel studentenhuizen meerdere kopieën voor oud-huisgenoten die al tijden niet meer op dat adres wonen. Sommige adressen krijgen wel zeven exemplaren op de deurmat. “Dat strookt niet met de duurzaamheidsdoelstellingen van de RUG”, aldus fractievoorzitter Rozemarijn Gierkink.

Het is volgens Lijst Calimero al de derde keer in een jaar tijd dat hier in de Universiteitsraad naar gevraagd wordt, maar tot nu toe is hier niets mee gebeurd. Het College van Bestuur vindt dat alumni zelf hun adres moeten aanpassen. Lijst Calimero erkent wel het belang van het magazine, maar stelt voor om voortaan met een opt-in systeem te werken. Dat betekent dat alumni zelf actief moeten kiezen om het blad te ontvangen.

Als het College van Bestuur niet ingrijpt, wil de partij met elke volgende editie een grote inzamelingsactie houden, en alle overbodige exemplaren afleveren op het bestuursgebouw.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

12 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

22 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden