Categorieën: Nieuws

NCTV: ‘Groningse uitgeverij verspreidt propaganda, nepnieuws en complottheorieën’

De Groningse uitgeverij De Blauwe Tijger van Tom Zwitser verspreidt volgens de NCTV  ‘anti-overheidspropaganda, nepnieuws en complottheorieën’. Dat schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid in het 53e ‘Dreigingsbeeld Terrorisme Nederland.

De ‘ultraconservatieve’ uitgeverij verleent volgens de NCTV  financiële steun aan een boerenactiegroep. Deze actiegroep zou, in tegenstelling tot de grootschalige boerenprotesten van vorig jaar, staan voor meer kleinschalige en grimmige actie. Het NCTV brengt de groep in verband met het uiten van dreigementen richting politici, journalisten en andersdenkende medeboeren. “Aansluiting van verschillende groepen met verschillende grieven, verbonden door anti-overheidsdenken, kan verharding in de hand werken”, zo schrijft het NCTV.

Zwitser laat zelf aan het Reformatorisch Dagblad weten de opname van zijn uitgeverij in het stuk heel intimiderend te vinden, maar zegt er ook om te lachen. Zwitser noemt het een ‘politiek besluit’. Zijn steun aan Farmers Defence Force is bekend en Zwitser zegt dat hij juist probeert de boeren te steunen tegen ‘staatsterreur.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

35 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden