Foto: shho from FreeImages
Het RIVM moet nogmaals kijken of de huidige coronamaatregelen op middelbare scholen voldoende zijn. Die oproep doet de VO-raad maandagavond.
De VO-raad is de koepelorganisatie van de middelbare scholen in Nederland. Behalve kijken of de huidige regels voldoende zijn moet het RIVM ook duidelijkheid geven over het gebruik van mondkapjes. “We krijgen hierover vragen van scholen”, zegt voorzitter Paul Rosenmöller tegen de NOS. “Moeten er gezien de toenemende besmettingen extra maatregelen komen, om hun zorgen weg te nemen? Die vraag ligt nu bij het RIVM.”
Afgelopen week werd duidelijk dat een aantal scholen in Nederland toch gebruik gaan maken van een mondkapjesplicht. Het gaat om twee middelbare scholen in Assen en in Hilversum en een mbo-instelling in Leeuwarden. De VO-raad wil dat daar ook naar gekeken wordt. En dan specifiek naar de drukke situaties als leswisselingen waarbij veel leerlingen en leraren tegelijkertijd onderweg zijn. Dat de regels van school tot school verschillen vindt Rosenmöller niet prettig. “We zien dat enkele scholen mondkapjes invoeren, en willen een zo eenduidig mogelijk beleid. Verschillen tussen scholen leiden tot verwarring.”
De VO-raad hoopt dat het RIVM snel met antwoorden komt nu in het Noorden deze week de scholen weer begonnen zijn.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…