Categorieën: Nieuws

Banen op de tocht bij Qbuzz door coronacrisis

Er gaan banen verdwijnen bij Qbuzz dat het busvervoer in Groningen en Drenthe verzorgt. Dat heeft directeur Gerrit Spijksma in een videoboodschap laten weten. Hoeveel banen verdwijnen is nog onduidelijk.

Door de coronacrisis stapten veel minder mensen in het openbaar vervoer en de verwachting is dat dit zo zal blijven. Momenteel krijgen de vervoerders nog steun van de overheid om de huidige dienstregeling te handhaven, maar dat houdt een keer op.

“Minder vraag naar openbaar vervoer betekent dat er minder mensen en bussen nodig zijn om het OV mogelijk te maken”, aldus Spijksma. “Dat er iets moet gebeuren is niet leuk, maar wel noodzakelijk. We zullen er alles aan doen om zo veel mogelijk banen te behouden”. In september gaat Qbuzz op diverse plekken voorlichtingsavonden houden voor het personeel.

De vakbond CNV Vakmensen maakt zich zorgen en roept de provincies als opdrachtgevers voor het OV op, om in te grijpen. “Niemand zit te wachten op faillissementen en een haperende dienstregeling”, aldus Job Marskamp van CNV Vakmensen. “De provincies zullen in deze crisistijd duidelijkheid moeten geven aan de vervoersbedrijven, zodat ze voldoende perspectief hebben om ook op langere termijn de dienstregeling goed uit te kunnen voeren. Dat is in het belang van iedereen, zowel reizigers als werknemers.”

Andor Heij

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

50 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

59 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden