Categorieën: Nieuws

Explosief gevonden bij Gorechtkade

Een magneetvisser heeft maandagavond een explosief gevonden in de Gorechtvijver aan de Gorechtkade. Dat meldt Joey Lameris van de incidentenwebsite 112groningen.nl.

Het explosief werd in het begin van de avond aangetroffen. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het om een brisantgranaat uit de Tweede Wereldoorlog. Hulpdiensten hebben de omgeving van de vijver afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst van Defensie, de EOD, kwam ter plaatse om het projectiel te onderzoeken. “Zij waren rond 23.00 uur aanwezig en hebben het object veiliggesteld. Daarmee was de situatie onder controle.”

Zondag werd er ook al een explosief gevonden door magneetvissers. Toen werd er een object uit een sloot aan de Meerweg in Haren gevist.

Foto: Joey Lameris – 112groningen.nl
Foto: Joey Lameris – 112groningen.nl
Foto: Joey Lameris – 112groningen.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden