Foto: St. Mattox from FreeImages
De sterftecijfers in de gemeente Groningen zijn nog steeds niet significant veranderd door de uitbraak van het coronavirus. Dat blijkt uit cijfers die het CBS hier vrijdag over publiceerde.
Waar in andere gemeentes in Nederland het aantal sterftes sterk toenam vergeleken met de eerste tien weken van dit jaar, is hier in week 20 geen sprake meer van. In Nederland als geheel is het aantal sterfgevallen in week 20, voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus, gedaald tot beneden het gemiddelde. Zowel in de gemeente Groningen als in de rest van de provincie is ook tijdens de coronacrisis weinig tot geen verschil te zien geweest met weken voor de uitbraak van het virus.
In sommige gemeentes in Nederland liep de ”oversterfte’ op tot een verdubbeling van het gemiddelde in de eerste tien weken van 2020, de piek hiervan lag in week 14. In tien gemeentes, waaronder Grave, Meijerijstad, Uden, Heerde en IJsselstein, was het aantal overledenen in deze periode zelfs 5 of meer keer zo hoog.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…