Categorieën: Nieuws

Studenten kunnen drie maanden langer gebruik maken van ov-kaart

Studenten kunnen drie maanden langer gebruik maken van hun ov-studentenkaart. Dat heeft het ministerie van Onderwijs dinsdag bekendgemaakt.

Door de coronacrisis maken studenten nauwelijks gebruik van het openbaar vervoer omdat hogescholen en universiteiten gesloten zijn en het onderwijs digitaal wordt gegeven. Bij de Dienst Uitvoering Onderwijs, de DUO, kwamen de afgelopen weken veel vragen binnen of het reisrecht voor studenten ook tijdelijk gestopt kon worden er of de maanden ook opgespaard kunnen worden. Deze oplossingen zijn technisch lastig te realiseren en daarom heeft het ministerie nu besloten om de maximale periode waarin een student recht heeft op een gratis ov-kaart te verlengen voor in eerste instantie een periode van drie maanden. Afhankelijk van het verloop van de crisis kan dit eventueel verder verlengd worden.

Door de maatregel kunnen studenten bij studievertraging in ieder geval zonder extra kosten gebruik maken van hun ov-studentenkaart. De regeling geldt alleen voor studenten in het hbo en op universiteiten. Studenten in het mbo hebben al langduriger recht op een reisproduct als onderdeel van de studiefinanciering.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Leefstraten keren terug in 2026: straat tijdelijk autovrij voor ontmoeting en spel

Het wordt in 2026 opnieuw mogelijk om een straat tijdelijk in te richten tot een…

2 uur geleden

“Maandag veel bewolking, komende dagen erg zacht met 12 of 13 graden”

Qua temperatuur lijkt het de komende dagen wel voorjaar. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het…

8 uur geleden

Van roemruchte kroeg naar sfeervolle eetbar: Luke opent na grondige verbouwing in Hoogstraatje

In het Hoogstraatje is zondag eetbar Luke feestelijk geopend. Luke is gevestigd in het pand…

8 uur geleden

Jenning de Boo genomineerd voor Sportman van het Jaar

Langebaanschaatser Jenning de Boo is genomineerd voor het NOC*NSF Sportgala in de categorie 'Sportman van…

9 uur geleden

Veel belangstelling voor herdenking geweld tegen vrouwen en queers: “Precies wat we hadden gehoopt” (foto’s)

Op de Vismarkt zijn zondag aan het einde van de middag vrouwen en queers herdacht…

10 uur geleden

Nederlaag Forward, SC Stadspark wint met forse cijfers

In het zondagvoetbal was er een nederlaag voor Forward, Stadspark won fors en Groninger Boys…

11 uur geleden