Categorieën: Nieuws

Extra boot voor asielzoekers vanwege risico’s corona

De gemeente Groningen krijgt een tweede boot die tijdelijk onderdak biedt aan asielzoekers in de LVV, de Landelijke Vreemdelingen Voorziening. De boot is inmiddels onderweg naar de stad.

De tweede boot is een aanvullende maatregel om de risico’s van besmetting met het coronavirus te beperken. De LVV kan op dit moment niet voldoen aan de richtlijnen van het RIVM. “Volgens deskundigen bestaat het risico dat bij één besmetting een snelle verspreiding onder de bewoners plaatsvindt. Dat zou volgens medici vrijwel zeker tot slachtoffers leiden,” zegt wethouder Glimina Chakor. Om de opvang volgens de RIVM-richtlijnen in te richten zijn er minimaal 50 extra kamers nodig. Omdat nu vaak twee personen op een eenpersoonskamer wonen, is de veilige afstand van 1,5 meter niet gegarandeerd.

de extra asielboot komt naast de huidige boot bij de Berlagebrug in het Eemskanaal. hij wordt in eerste instantie voor drie maanden gehuurd. De kosten, ruim 370 duizend euro, worden vergoed door het Rijk. De opvang wordt begeleid door vluchtelingenorganisatie Inlia.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Yes ..yes..yes .. Hallalluja ..
    haal maar binnen ..Groningen ..goed bezig ..( kan er ook nog wel bij) ..

    • Even voor de duidelijkheid, René Strobos: het gaat er niet om dat er méér asielzoekers naar Groningen komen, maar dat er één asielboot bijkomt. Dat is enkel om verdere verspreiding van het corona-virus tegen te gaan.

  • Het goede nieuws is dat René nog niet is bezweken aan zijn gekuchel. Meer asielzoekersnieuws graag voor onze dagelijkse update.

  • @Rob
    Hoe je kom erbij ?
    Er wordt juist van alles geprobeerd om de dak- en thuislozen ook zo goed mogelijk op te vangen.
    @Rene
    Je hebt wederom geen idee waar je het over hebt.

  • Mensen we hebben een wereldwijd probleem. Ook asielzoekers hebben recht op bescherming. Daar heeft iedereen baat bij, hunzelf, jij en ik. Dus wat een gelul weer met haal maar binnen, of daklozen laten ze creperen. Dan snap je niet waar het om gaat en wat er ook voor daklozen gedaan wordt. Rob, wat doe jij zelf eigenlijk voor onze Groningse daklozen? Wedden niet veel tot niks?

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

16 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden