Afbeelding: TheDigitalArtist via Pixabay
Het aantal overlijdens van inwoners van de gemeente Groningen is in week 15, voor het eerst sinds de eerste week van de coronacrisis (week 11 – 9 t/m 15 maart), gezakt tot beneden het gemiddelde. Dat blijkt uit sterftecijfers die het CBS vrijdag bekend maakte.
Sinds week twaalf lag de sterfte in de gemeente Groningen tussen de twee en negentien procent boven het gemiddelde van de eerste tien weken van 2020. In de provincie is de sterfte sinds het begin van de coronacrisis licht toegenomen, maar deze is in week zestien (vorige week) nagenoeg gelijk aan het gemiddelde sterftecijfer.
In andere delen van het land lag de sterfte tijdens de coronacrisis een stuk hoger dan normaal. Voor week 16 (13 tot en met 19 april) wordt het aantal overledenen in Nederland geschat op ongeveer 4 300. Dat is minder dan in week 15, maar nog steeds bijna 40 procent hoger dan in een gemiddelde week.
Week 15 is de laatste week waarvan het CBS absolute sterftecijfers heeft. Voor week zestien zijn de cijfers deels een schatting. In Groningen lag deze schatting de afgelopen week vaak hoger dan de cijfers die later bekend werden.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…