Categorieën: Nieuws

Noord Nederlands Orkest zoekt jongeren om mee op te treden

Een nummer schrijven over 75 jaar vrijheid: dat is de opdracht aan jongeren die graag mee willen spelen met het Noord Nederlands Orkest. Zij hebben namelijk een actie opgezet waarbij iedereen een nummer kan insturen dat door professionals beoordeeld wordt.

De beste inzendingen mogen na een aantal workshops meespelen met het orkest op grote podia als de Oosterpoort. Lily Lansen van het NNO zegt dat ze de muzikaliteit van een inzending vooral belangrijk vinden. “We zijn op zoek naar diverse muzikanten die mee willen doen. Het mag klassiek zijn, maar ook rock of pop. Het is een unieke kans, dus de jongeren moeten het ook heel graag willen.”

Studenten van de muzikantenopleiding van Noorderpoort waren vandaag druk bezig om hun nummers te repeteren. “Hoe fantastisch zou dat zijn om je eigen nummer om te toveren en uiteindelijk op te treden? Ik vind het niet spannend, alleen maar leuk,” vertelt Jikke. Melody wil vooral veel leren. “Het is geweldig om samen te kunnen spelen met goede muzikanten. Daar krijg je een inspiratiebom van.”

Nummers kunnen nog tot en met 3 februari ingestuurd worden via de website van het NNO. 

Danja de Jonckheere

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

17 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

36 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden