Categorieën: Nieuws

Gele hesjes banen zich een weg door binnenstad

Op sociale media vragen mensen zich al enkele avonden af wat er voor acties aan de hand zijn in de binnenstad.

Demonstranten met spandoeken en een grote groep mensen met gele hesjes banen zich met spoed door enkele nauwe stegen, aangemoedigd door leiding die roept dat ze bij elkaar moeten blijven.

Het heeft allemaal te maken met theater Verzet, dat zich afspeelt op verschillende geheime locaties. Bezoekers moeten zich voorbereiden op enkele pittige wandelingetjes bij deze ‘opvolger van Uut de Hoogte’.

Tot en met 15 februari wordt deze eerste aflevering gespeeld en zal de onrust op sommige plekken in de binnenstad voortduren.

Menno van Duinen

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

17 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

57 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden