Categorieën: Nieuws

Gemeente hoeft minder zieke bomen te kappen

In de gemeente Groningen zijn veel minder bomen aangetast door essentaksterfte dan eerder werd aangenomen. Uit een extra inspectie blijkt dat minder dan de helft van de verdachte bomen zó ziek is dat ze gekapt moeten worden.

In de zomer van 2018 inspecteerde een specialistisch bureau alle 17 duizend essen in de gemeente. Toen werden 945 bomen aangetroffen die zo zwaar aangetast leken te zijn door de agressieve schimmelziekte, dat ze gekapt moesten worden. Bij een nieuwe beoordeling, in juli van dit jaar, bleek dat de gevolgen van de boomziekte meevielen. Nu kan worden volstaan met de kap van 396 bomen.

Een verklaring is dat in de zomer van 2018 veel bomen vroegtijdig hun blad verloren door de extreme droogte. Ze waren dus niet echt ziek. Wethouder Glimina Chakor is daar blij mee. “Kappen doen we alleen in het uiterste geval, als een zieke boom niet meer te redden valt, of als de veiligheid in het geding is.”

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

38 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden