Categorieën: Nieuws

Zadelzwammen zijn soms opeens weg

In het Noorderplantsoen groeien op verschillende bomen grote zadelzwammen. Ze groeien snel. En dan opeens zijn ze weg…

De paddenstoel dankt zijn naam aan zijn vorm. Hij lijkt op een zadel en dat geldt ook voor zijn omvang. Dat de paddenstoel soms opeens weg is komt waarschijnlijk door mensen die hem oogsten om op te eten. Of dat mag daarover zijn de meningen sterk verdeeld.

De zwam heeft twee piekperiodes waarin hij verschijnt, namelijk april-juni en augustus-september. Het exemplaar op de foto is dus aan de vroege kant.

Foto: Denise Humalda

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • De jonge hoeden zijn misschien nog eetbaar maar zitten vaak vol met allemaal kleine kevertjes. Oudere hoeden worden snel taai. De geur van Zadelzwammen is melig, komkommerachtig, de smaak is neutraal. ( bron: nature today )

    Overigens is de zadelzwam één van de meest voorkomende paddenstoelen in Nederland, wellicht duiken de zwammen weer op bij de Noorderzon maar dan bij een één of andere geitenwollen sok foodtruck als smaakloze hapje voor 8 euro per portie.

    Eet smakelijk.

  • Er is in elk geval één plek waar het gezwam aanwezig is en dat is hier...
    Lees smakelijk!

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

5 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

9 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden