Categorieën: Nieuws

Gemeente wil roeken verjagen

De gemeente wil op diverse locaties roeken gaan verjagen. Dat moet gebeuren via een ontheffingsaanvraag van de Wet natuurbescherming, want roeken zijn streng beschermd.

Op een aantal locaties ervaren inwoners van Groningen ernstige overlast van roeken. De vogels zorgen voor een slechte nachtrust en auto’s, wasgoed, balkons en tuinen komen onder de uitwerpselen te zitten. De locaties liggen in Ten Boer en in de wijken Beijum en De Hunze.

Omdat roeken streng beschermd zijn, is voor de ontheffingsaanvraag een beheerplan nodig, waarin wordt beschreven op welke wijze de vogels verjaagd worden en op welke alternatieve locaties ze wel welkom zijn. Het beheerplan wordt opgesteld door een ervaren ecologisch adviesbureau. Voor het verjagen van de roeken zijn vrijwilligers nodig.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Zal vast geen linkse gemeente zijn.
    Anders zullen jullie toch moeten verhuizen naar een alternatieve plek vanuit Ten Boer, Beijum en De Hunze. Hier wonen die vogels nu eenmaal.
    Ik woon aan een bosbrand. Ga ook niet klagen over de koekoek, uil of de ergste de duif?

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

17 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

57 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden