Categorieën: Nieuws

‘Geen automatische compensatie bij waardedaling door aardbevingsrisico’

Advocaat-generaal Wattel heeft aan de Hoge Raad geadviseerd dat waardedaling van woonhuizen, door een risico op aardbevingsschade, niet direct gecompenseerd hoeft te worden door de Staat en de NAM.Dit advies werd gegeven na van vragen die de rechtbank Noord-Nederland aan de Hoge Raad heeft gesteld.

In dit oordeel gaat het dus niet om schade die reeds geconstateerd is aan huizen in het aardbevingsgebied, maar om de waardedaling van huizen in het bevingsgebied door het risico op aardbevingen. Als het aan de advocaat-generaal ligt, komen woningeigenaren pas voor vergoeding in aanmerking wanneer er concreet bewijs is voor de waardedaling. Dat wil zeggen, bij verkoop van het huis, of als het huis niet verkocht wordt, na een wachttijd van enige jaren nadat de gaswinning is gestaakt.

Een echtpaar dat in het aardbevingsgebied boven het Groningen-gasveld woont, heeft een zaak aangespannen tegen NAM en de Staat. Naast de materiële schade klagen zij ook de Staat en de NAM aan voor gemist woongenot als gevolg van aardbevingen Hiervoor adviseert de advocaat-generaal adviseert wel een vergoeding. Die vergoeding moet dan wel voor een gedeelte worden verrekend indien op een later tijdstip vergoeding wordt toegekend voor waardevermindering van de woning.

Het advies van de advocaat-generaal is niet bindend, de Hoge Raad kan nog anders beslissen. Het is nog niet bekend wanneer de Hoge Raad uitspraak doet.

Tom Veenstra

Bekijk reacties

    • Van 1980-1982 was de man trainee bij Shell.
      Omdat de man 37 jaar geleden een soort veredelde stagiere bij de Shell was zou hij nu daar nog door beinvloed worden in zijn oordeel?
      Die suggestie zegt meer over de gedachtengang van VSH dan over de man in kwestie.

      Bij zo’n redenering is iedereen die ooit bij Shell heeft getankt al verdacht.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

17 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

52 minuten geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden