Categorieën: Nieuws

Boze slachtoffers aardbevingen wachten ministers op

De ministers Eric Wiebes (VVD) en Kajsa Ollongren (D66) bezochten donderdag aan het begin van de middag Westerwijtwerd en troffen daar vooral boze Groningers die ontevreden zijn over zowel de versterkingsoperatie als de schadeafhandeling.

Het gaswinningsgebied werd gisteren getroffen door een aardbeving met een kracht van 3,4 op de schaal van Richter. Het was een van de zwaardere aardbevingen in Groningen van de laatste jaren. Het aantal schademeldingen was om 11.00 uur al 911, waarvan 445 uit de gemeente Groningen.

“Er wordt liever geld uitgegeven aan het controleren of het geld goed uitgegeven wordt, dan aan mensen die problemen hebben en er iets nuttigs mee doen”, aldus een boze Groninger, die na het herstellen van schade opnieuw aardbevingsschade heeft. “Ik vind het gewoon vuile oplichterij wat hier gebeurt”.

“Ik kan niet alle bewoners geruststellen”, reageerde minister Eric Wiebes. “In maart hebben we afgesproken dat we voor een versnelling van de afhandeling van de schade en de versterking gaan zorgen. Dat gaat er ook komen, maar ik kan het vandaag niet implementeren”.

Na een bezoek aan Loppersum en Westerwijtwerd vertrokken de ministers en hun gevolg naar Groningen om in het provinciehuis te praten met Groninger bestuurders.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Als er nu versterkt wordt en het is broddelwerk, omdat er de tijd niet voor genomen is dan zijn ze weer boos. Je kunt niet op basis van incidenten te werk gaan.

  • Ook de bestuurders zijn van 'ons kent ons'. Pappen en nathouden. De Groningers naar de bek praten zodat het boeltje weer gesust wordt. Groningen is niet vertegenwoordigd. Politiek Den Haag is vertegenwoordigd in Groningen!

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

3 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

6 uur geleden