Categorieën: Nieuws

Bataviastraat krijgt wormenhotel

Aan de Bataviastraat in de Korrewegwijk wordt aanstaande vrijdag een wormenhotel geopend. Dat gebeurt door wethouder Glimina Chakor.

Naar aanleiding van een artikel in de wijkkrant Korrespondent bleek dat veel wijkbewoners belangstelling hadden voor een wormenhotel. In zo’n hotel wordt groente-, fruit- en tuinafval snel omgezet tot kwalitatief hoogwaardige compost, gechikt als plantenvoeding.

Volgens de initiatiefnemers stinkt een wormhotel niet en trekt het geen ongedierte aan. Bovendien kunnen de wormen er niet uit. Buurtbewoners die meedoen krijgen een code waarmee ze het wormenhotel kunnen openen. Ook krijgen ze deskundige begeleiding.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Rottend voedsel geeft altijd geur af, als een mens het niet kan ruiken wil absoluut niet zeggen dat muizen en ratten het ook niet kunnen ruiken.

    • Dat valt heel erg mee hoor.
      Wij hebben ook 1 in de tuin en er is nog nooit een stuk ongedierte bij geweest.

      Je moet ook goed kijken wat erop kan dan komt er echt geen ongedierte. Alleen maar de dieren die er horen te komen ;)
      Ik hoop alleen wel dat men het vocht wat het gehele proces met zich meebrengt tijdig verwijderd. Anders gaat het wel stinken of de wormen verdrinken.

  • Jammer dat we geen foto bij staat. Deze kast is nl een dichte kast. We zorgen ervoor dat het niet te nat wordt. Bij natheid wordt er eerst extra karton in gegooid. Dit is het 4e wormenhotel in de stad Groningen. Amsterdam heeft er inmiddels 100....?

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

42 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

51 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden