Het afgelopen jaar waren aan de singels en op het Emmaplein stammen van kastanjebomen omwikkeld met een soort dikke elektrische deken. Het ging hierbij om proeven om de beruchte kastanjeziekte te bestrijden.
Door de boomstammen aldus een paar dagen tot ongeveer 40 graden te verwarmen probeerde men de schadelijke bacterie te bestrijden met een soort koortstherapie. Navraag bij de boombehandelaars leerde dat deze methode goed lijkt aan te slaan. ‘Wat zou het mooi zijn als we op deze manier toch een aantal van de beeldbepalende kastanjebomen op onze singels zouden kunnen redden’, schrijven Joost en Gineke van Baak van de buurtclub Het Singeldorp.
In 2017 heeft de gemeente meerdere zieke bomen een injectie met Allicine gegeven, ‘een veelbelovend middel op basis van natuurlijke ingrediënten’.
foto: Het Singeldorp
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…