Categorieën: Nieuws

UWV: aantal WW-uitkeringen opnieuw gedaald

Het aantal WW-uitkeringen in de provincie Groningen is in september gedaald. Dat meldt het UWV.

De daling geldt vooral voor de bouw en uitzendbedrijven. Het aantal uitkeringen in het onderwijs en de horeca is echter toegenomen. Op jaarbasis is het aantal WW-uitkeringen in Groningen met 27% afgenomen, en dat is sterker dan de landelijke daling. Ook in het uitzendwezen is de hoeveelheid uitkeringen gedaald.

Eind september telde de gemeente Groningen 3.319 WW-uitkeringen. Dat waren er 870 minder dan eind september vorig jaar. Dat betekent een daling van bijna 21 procent.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Nu nog achter de fraudeurs aan in plaats van alleen eerlijke mensen die soms wat steekjes laten vallen achter de broek aan te zitten.

  • Waarom vermeld UWV alleen dat er minder mensen in de WW zitten.

    Laat UWV nu eens vertellen waar deze mensen naar toe zijn gegaan om te werken.

    Mensen kunnen uit ww > AOW of bijstand of verhuisd.

    In welke beroeps takken na die gegevens het weer vertellen !

    Meer transparant UWV !!!!!

  • Probleem is ook dat dit soort cijfers misbruikt gaan worden met de komende verkiezingen. Of misbruikt om een ander beleid daarmee legitiem te krijgen. Of in de krochten van de sociale diensten ze je daarmee om de oren slaan. Terwijl het in de kern totaal onjuist is.

    Voorzichtigheid is geboden. Het staat ook haaks op het CBS.

    En stel, waarom deed Ton Schroor dan gisteren een oproep aan de landelijke overheid voor het aanvullen van de budgetten?

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden