Categorieën: Nieuws

Rijkswaterstaat: “Gooi geen sigarettenpeuken uit de auto”

Rijkswaterstaat roept automobilisten zaterdag op om geen sigarettenpeuken uit rijdende auto’s te gooien. Normaal is dit al verboden maar vanwege de extreme droogte is het nu extra gevaarlijk.

Aanleiding voor de oproep van de wegbeheerder zijn verschillende bermbranden die zaterdag ontstonden en die voor veel oponthoud zorgden. Onder andere langs de A9 bij Amstelveen was het raak. Daar woedden twee bermbranden waarbij een gedeelte van de middenberm en een buitenberm verloren gingen.

Door de droogte die al weken aanhoudt zijn de bermen kurkdroog. Omdat er voorlopig geen regen van betekenis verwacht wordt verwacht Rijkswaterstaat dat de bermen nog veel verder uit zullen drogen.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • En roken en autorijden en afval gewoon op straat flikkeren. Dan ben je wel een heel erg slecht mens. Als je daarboven op ook nog een bermpyromaan bent kun je ook nog wel met fikse kegel gaan zitten appen in je bak, het houdt een keer op met een nog grotere lul zijn.

  • Mijn advies: stop met roken en neem de fiets. Veel gezonder en je leeft een stuk langer....

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

15 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

59 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden