Categorieën: Nieuws

“Waardedaling woningen gemiddeld 9,3 procent”

Woningen in het aardbevingsgebied van Groningen zijn tot 2015 gemiddeld 9,3 procent in waarde gedaald. Dat blijkt uit onderzoek van promovendus Nicolás Durán en hoogleraar Paul Elhorst van de RUG.

Ze analyseerden data van alle verkochte woningen in het noorden over de periode 1993 – 2014. Ze gingen per woning na hoeveel grondtrillingen de woningen ondergingen tot het moment van de verloop. Woningen die de meeste grondtrillingen ondergingen daalden tot 27 procent in waarde.

Het door de onderzoekers vastgestelde aardbevingsgebied blijkt veel groter dan het gebied dat door de overheid was vastgesteld. Niet alleen de meeste Groninger gemeenten vallen er onder, maar ook drie gemeenten in Drenthe. Ook in de stad Groningen is sprake van waardedaling door aardbevingen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden