Categorieƫn: Nieuws

ProRail verwijdert historische perronkappen hoofdstation Groningen

Omdat tijdens het hemelvaartsweekend geen treinen rijden op het traject Groningen-Assen, wordt alvast begonnen met het verwijderen van een deel van de stationsbekapping op het hoofdstation. Dit ter voorbereiding op de uitgebreide restauratie van de gehele bekapping die tot 2020 gaat duren.

De delen aan de oostzijde van perron 1 worden gedemonteerd voor onderzoek en ter voorbereiding op de restauratie. In oktober zal nog eens een vijftal delen worden verwijderd aan de westzijde van perron 1. Als veiligheidsmaatregel zullen er in de komende maanden betonblokken en staaldraad geplaatst ter ondersteuning van de bestaande overkapping.

ProRail zegt dat er tijdens de restauratie voldoende plekken zullen blijven op het station om beschut te kunnen staan. De monumentale kapconstructies van perron 1 en 2 zijn gebouwd in de periode van 1894-1896. Door hun leeftijd voldoen ze echter niet meer aan de eisen en is groot onderhoud noodzakelijk.

Tom Veenstra

Bekijk reacties

  • Ach, wat erg dat ze die mooie overkapping verwijderen.
    Ze voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd?
    Nooit iets van gemerkt.
    Het geluid was daar prachtig.
    Ik ga er 100% vanuit dat ze weer - opgeknapt en al - terugkomen...?!!

    Mevrouw Kiki

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

56 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 uur geleden